Palbit plytki skrawajace

Firma Palbit została założona w 1916 roku w Portugali i jest producentem narzędzi najwyższej jakości do metalu i ultra twardych materiałów. Symbol narzędzi o wysokiej wydajności oferuje narzędzia do frezowania, toczenia,wiercenia, gwintowania oraz narzędzia specjalistyczne

Ponad 100-letnie doświadczenie to kompleksowa obsługa różnorodnych rozwiązań narzędziowych w przemyśle obróbki metalu.

Firma Palbit prowadzi sprzedaż na całym świecie poprzez sieć dystrybutorów i przedstawicielstw z zespołem wysoko wykwalifikowanych techników i specjalistów. Firma Palbit to jeden z naszych głównych partnerów w biznesie TECH-MET Krzysztof Kowalczyk jest jednym z przedstawicieli marki Palbit w Polsce, nasza efektywna współpraca trwa już bardzo długo

Płytki skrawające Palbit to jeden z najlepszych wyborów na świecie pod względem poprawy produktywności w porównaniu z kosztami. Realizowany program ciągłego wprowadzania na rynek nowych rozwiązań i wprowadzanie nowych, zastrzeżonych i opatentowanych narzędzi w celu wzmocnienia konkurencyjnej pozycji na rynku narzędzi obróbki skrawaniem . Nowoczesny zakład z najnowocześniejszą technologią pozwala sprostać najwyższym wymaganiom klientów.

Marka Palbit tworzy najwyższej jakości narzędzia produkcyjne i zapewnia klientom pełną gamę rozwiązań. Obszary jej działąnia to branża samochodowa lotnicza, formierskia, medycznea, przemyśł metalurgiczny.

Ścisła kontrola procesu produkcyjnego potwierdzona normami ISO 9001: 2015 i NP 4457: 2007. Certyfikaty w zakresie Systemu Zarządzania Badaniami, Rozwojem i Innowacjami.

Potrzebujesz rozwiązań do cięcia metalu, które odpowiadają Twoim potrzebom. Potrzebujesz obróbki wielozadaniowej, uniwersalnych narzędzi do szerokiej gamy materiałów, które mogą zapewnić znaczne oszczędności.

Jesteśmy ekspertami w zakresie produktywności, niezależnie od tego, czy chodzi o znalezienie odpowiedniego uniwersalnego narzędzia, czy o opracowanie unikalnego rozwiązania najlepiej dostosowanego do określonych celów. Pomożemy Ci zdefiniować strategie, które nie tylko pozwolą Ci działać, ale także zoptymalizowane rozwiązania , które pomogą Ci przezwyciężyć wszelkie napotkane wyzwania.

Przemysł motoryzacyjny 

Firmy produkujące samochody znajdują nowych klientów w różnych częściach świata, którzy wymagają różnych nowych, bardziej nowoczesnych i dostosowanych modeli samochodów, i wprowadzają nowe modele szybciej i samochody o krótszych cyklach życia.

Produkcja przenosi się na różne rynki, a materiały stale się rozwijają. Taka sytuacja wymaga skrócenia czasu dostawy i obniżonych kosztów produkcji.

Oprócz dążenia do większej precyzji, potrzebujesz bezpieczeństwa w procesach produkcyjnych, w sposób ciągły i bez przerw.

Palbit ma idealne rozwiązanie, które zapewnia innowacyjność i produktywność.

Pozwól nam pomóc zoptymalizować procesy obróbki, aby sprostać przyszłym potrzebom!

Bar Peeling to proces obróbki, który przekształca kuty pręt w polerowany pręt.

Podczas procesu obierania prętów utlenione warstwy są usuwane i lutowane, dzięki czemu pręt jest całkowicie okrągły i ma precyzyjny wymiar. 

Rodzaje materiałów, które można obrabiać za pomocą tych narzędzi, są bardzo szerokie, od wszystkich rodzajów stali po żeliwo.

Palbit  program lotniczy i obronny

Mając na uwadze wysoką rentowność narzędzia, nawiązujemy współpracę z naszymi klientami w celu wdrażania standardowych i niestandardowych rozwiązań przy minimalnych kosztach jednostkowych.Posiadamy kompleksową gamę narzędzi skrawających, z innowacyjnymi rozwiązaniami dostosowanymi do przemysłu lotniczego i obronnego. Nawet przy nowych kompozytach i materiałach pojawiających się na rynku oraz rosnących trudnościach w ich obróbce, nasze rozwiązania w zakresie wiercenia, frezowania i toczenia nadal osiągają doskonałe wyniki. Chcemy być Twoim kompletnym dostawcą, aby realizować Twoje procesy obróbki przy użyciu najwyższej technologii. Dysponujemy możliwościami i różnymi zasobami, aby pokryć całą produkcję od obróbki zgrubnej do wykańczania.

Na całym świecie wzrastają wymagania dotyczące transportu osób i towarów, co sprawia, że ​​przemysł kolejowy staje się ważnym rynkiem przyszłości.

Palbit  przemysł kolejowy

Infrastruktura kolejowa już teraz jest jednym z decydujących czynników sukcesu gospodarczego regionu.

Przemysł kolejowy musi radzić sobie z rosnącym zapotrzebowaniem na mobilność i elastyczność oraz stawić czoła wyzwaniom związanym z niedoborem surowców i względami ochrony środowiska. W przypadku szybkich rozwiązań, które zapewniają najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie poprawiają rentowność, transport kolejowy wymaga innowacyjnego i niezawodnego partnera, takiego jak Palbit, który ma doświadczenie w technologii kolejowej i wie, jak rozwiązywać związane z tym problemy.

Palbit dostarczy Ci kompletne rozwiązania dla wszystkich Twoich potrzeb obróbczych!

Palbit przemysł stoczniowy

 to specyficzny rodzaj przemysłu, w którym jego elementy są na ogół trudne do obróbki w normalnych warunkach skrawania ze względu na bardzo duże wymiary.

Spełnienie optymalnych warunków skrawania przy odpowiedniej sztywności i wydajności obróbki jest dużym wyzwaniem przy obróbce dużych części. Firma Palbit opracowała jednak rozwiązania, aby sprostać potrzebom rynku. Oferujemy zróżnicowany i wysokiej jakości wybór narzędzi skrawających, aby służyć naszym klientom końcowym w najróżniejszych operacjach, takich jak frezowanie, toczenie, wiercenie itp. Wszystkie te narzędzia są przeznaczone do produkcji elementów i części do dużych silników dla sektora stoczniowego.

Palbit  przemysł Energetyczny

Rozumiemy stale zmieniające się potrzeby w odniesieniu do  sektora Wytwarzania Energii Wiatrowej  .

Rozumiemy również wyzwania wynikające z nowych zastosowań obróbki materiałów. Jednak bez względu na to, jakie komponenty produkujesz, wydajność jest kluczowa.

Popyt szybko rośnie, co kładzie nacisk na większe wykorzystanie maszyn, ale także na potrzebę nowych technik obróbki, aby każdego dnia osiągać większą produktywność z każdą minutą.

Ponadto wezwanie do większej odpowiedzialności za środowisko inspiruje nas do rozwijania innowacyjnych praktyk.

Formy i narzędzia do tłoczenia

Sektor ten wymaga sporych umiejętności ze względu na szeroki zakres zastosowań (wtrysk i tłoczenie form, kucie i odlewanie ciśnieniowe itp.) oraz różnorodność rodzajów materiałów (stal, stal hartowana, aluminium i metale nieżelazne, żeliwa i żeliwa sferoidalnego). 

Palbit posiada bogate doświadczenie w tego typu branży współpracując z największymi firmami na rynku.

Możemy zaoferować najlepsze rozwiązania zwiększające rentowność dzięki zoptymalizowanym procesom w celu zmniejszenia kosztów i czasu produkcji.

Oferujemy kompletne rozwiązania i najwyższą wydajność w obróbce metali. Chcemy być Twoim jedynym źródłem dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, od projektu do rozwoju, w tym wsparcia technicznego z wysoko wykwalifikowanymi technikami.

Rozwiązania Narzędziowe Dla Przemysłu Produkcji Energii

Systemy wytwarzania energii wykorzystujące turbiny parowe wytwarzają ponad 60% światowej podaży energii elektrycznej, a światowe zapotrzebowanie na energię elektryczną stale znacząco wzrasta. W firmie Palbit troszczymy się o przyszłe pokolenia, dlatego opracowujemy najlepsze rozwiązania w narzędziach dla przemysłu energetycznego, stymulując rozwój i praktyczną realizację technologii niezbędnych do zwiększenia wydajności i/lub produkcji turbin parowych dla elektrowni. Tego typu działania w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną jednocześnie ograniczają i redukują globalną emisję gazów cieplarnianych.

Poznaj nasze rozwiązania w narzędziach dla twojej branży.

Aktualne Katalogi Palbit

Katalogi producentów 

Pafana

Fanar

Dolfamex

Bison Bial